O Sescom w Pulsie Biznesu

abstract motion-blurred view from the front of a train in Tokio, Japan

W dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu” ukazał się artykuł „Na Zachodzie trudniej sprzedać nowe technologie”. Poświęcony jest on wynikom raportu banku HSBC na temat poziomu zaufania ludzi do technologii. Jest on ciekawym uzupełnieniem własnych analiz i obserwacji prowadzonych przez Sescom. Badaniu poddano mieszkańców 11 krajów m.in. w Europie, Azji czy Ameryce Północnej.

W tekście znajduje się komentarz Prezesa Zarządu Sescom S.A., Sławomira Halbryta na temat wdrażania nowych technologii w biznesie. Bazując na doświadczeniach z rynków zagranicznych, prezes Halbryt podkreślał, że każde działanie związane z technologiami musi nieść ze sobą konkretną biznesową wartość i być odpowiednio uzasadnione. Takie podejście jest jak najbardziej zgodne ze strategią firmy – Sescom nie wdraża innowacji w rewolucyjny sposób, ale traktuje je jako element całościowego podejścia i patrzenia na biznes.

Firma na bieżąco ma styczność z rynkiem start-upów. Pomysłów na nowe technologie oraz ich wykorzystanie jest wiele. Retail interesuje się możliwościami ich wdrożeń, ale muszą być one odpowiednio przeanalizowane, zaplanowane i przeprowadzone. Potrzebna jest dobra strategia i kompleksowe wykonanie. Zachęcamy do lektury.