Brinc ScaleUp – Demo Day, pitchday, showday! Podsumowanie pierwszej rundy programu.

Podobno sztuka poprawnego pitchowania jest jedną z najważniejszych umiejętności w procesie poszukiwania inwestorów. Czym jest pitch? Zdaniem  Piotra Buckiego specjalisty od wystąpień publicznych „Inwestorzy nie inwestują w biznesy, tylko w opowieści o biznesach”. Pitch jest więc właśnie taką opowieścią, która pokazuje wszystkie atuty danego projektu, a jej zwieńczeniem powinno być przekonanie odbiorcy, że: „To musi się udać!”.

 

26 czerwca na Brinc Demoday w Warszawie swoje pitche zaprezentowały start-upy zarówno z programu ScaleUp*, którego jesteśmy partnerem, jak i Poland Prize. Było to ukoronowanie ich 3-miesięcznej pracy. Udział w programie to nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim warsztaty, mentoring, współpraca z praktykami i firmami. Część start-upów, już na wydarzeniu, dzięki pozyskanej wiedzy i zaoferowanym im możliwościom, mogła pochwalić się kontraktami, które pozwolą nam w najbliższej przyszłości korzystać z ich produktów.

 

Zachęcamy do obejrzenia naszej video-relacji z wydarzenia:

 

Gościem Demo Day był Heriberto Saldivar – Globalny Dyrektor Programów Akceleracyjnych w Brinc , który podkreślał: „Świat potrzebuje zdecydowanie więcej osób nastawionych na rozwiązywanie problemów. W Brincu wierzymy, że na  wszystkie wyzwania przed jakimi stoimy, odpowiedź są w stanie znaleźć przedsiębiorcy, a wielu z nich może osiągnąć sukces przy odpowiednim wsparciu”.

 

– Pierwsza runda to dopiero początek – jak stwierdza koordynator programu Dyrektor Sescom Innovation Lab Maciej Halbryt – w tym programie pracę domową odrabiają zarówno start-upy, jak i my. Wiemy już, jak weryfikować pomysły start-upów w kontekście potrzeb naszej firmy i naszych klientów. Mamy jednak świadomość, że jeszcze wiele możemy się nauczyć aby taką współpracę usprawnić i zoptymalizować. Nasza kooperacja ze start-upami zdecydowanie się nie kończy. W sierpniu rozpocznie się nabór do kolejnej rundy programu ScaleUp i już teraz zachęcamy młode innowacyjne firmy do zgłaszania się!.

Więcej informacji i harmonogram kolejnej rundy programu ScaleUp wkrótce na stronie Brinc Poland.

 

*Brinc ScaleUp to inicjatywa mająca na celu wspieranie start-upów z branży IoT. Program opiera się na idei dostarczenia nowych innowacyjnych rozwiązań technologicznych firmom, poprzez ścisłą współpracę między nimi a start-upami. Jest współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.