Targi branżowe – zasady, które ułatwią wybór

W niektórych środowiskach słyszy się, że targi to już przeżytek. Nic bardziej mylnego. Targi należą do wydarzeń branżowych, które mogą pomóc w rozwijaniu biznesu czy kontaktów handlowych zarówno działalnościom jednoosobowym, jak i gigantom w branży. Takie „wystawy” towarów lub usług mogą, ale nie muszą iść w parze ze sprzedażą, są też dobrą okazją do zaprezentowania firmy na arenie międzynarodowej. Korzyści może być wiele. Sprawdź nasz porady, żeby wiedzieć, jak wybrać wydarzenie dla siebie.

 

Określ swój cel

Przy wyborze, kieruj się branżą – w zależności od tego, czego poszukujesz, postaw na obszar, w którym funkcjonuje firma twoja lub twoich podwykonawców. Poznaj technologie, dowiedz się o trendach i działaniach konkurencji i znajdź najlepszych partnerów biznesowych.

 

Wybierz konkretne kryteria

Ze względu na mnogość wydarzeń, warto poddać je odpowiedniej selekcji – zwróć uwagę na jakość, cykliczność i wielkość. Na świecie za jedne z najlepszych uchodzą targi niemieckie i amerykańskie. W samych latach 2009-2013 wystawcy na niemieckich targach zwiększyli swoje obroty handlowe o pół biliona dolarów amerykańskich. [1] Z kolei w Stanach Zjednoczonych od 2015 roku rośnie liczba wydarzeń o skali międzynarodowej przy jednoczesnym spadku tych regionalnych.[2] Sescom z uwagi na działania o randze europejskiej, wybiera wydarzenia zlokalizowane głównie na terenie Europy, ale bywaliśmy też w Azji.

 

Skorzystaj z wyszukiwarki

Obecnie nikt nie przegląda słupów ogłoszeniowych, ani nie sprawdza, co dzieje się na stadionach czy w halach targowych. Kiedy dowiesz się, na jaką branżę i tematykę stawiasz, skorzystaj z wyszukiwarek. Polecamy te najbardziej uniwersalne, które pozwolą wyszukać nie tylko targi w kraju, ale i zagranicą. Polecamy TradeFairDates czy ExpoDataBase (11 tyś. wydarzeń w 42 krajach).

 

Poznaj opinie

Zanim zdecydujesz się na konkretne wydarzenie, zweryfikuj, jaka jest jego historia, czy to pierwsza edycja, jeśli nie to czy z każdą kolejną liczba odwiedzających wzrasta. Obejrzyj i przeczytaj relacje z wydarzeń, które pokażą, czego możesz się spodziewać. Zobacz komentarze na forach czy w social mediach, jeśli ich nie ma, zapytaj czy ktoś z twojego biznesowego kręgu brał już w nim udział. Sprawdź ofertę merytoryczną – czy poza stoiskami będziesz miał możliwość uczestnictwa w dodatkowych wykładach.

 

Weź pod uwagę EuroShop 2020

Już w lutym Sescom już po raz drugi zjawi się na największych światowych targach z branży retail o nazwie EuroShop 2020 w Dusseldorfie. Bazując na swoich doświadczeniach, możemy zarekomendować ci udział w tym wydarzeniu. Stolica Nadrenii Północnej to miasto, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia z branży retail, których tradycja sięga 1966 roku. Podczas ostatniej edycji targów EuroShop w 2017 roku na powierzchni 127 598  można było spotkać 2368 wystawców z 61 krajów całego świata. Targi te zrzeszają największych specjalistów z szeroko pojętej branży reatil, oprócz tysięcy stoisk możesz również wziąć udział w panelach, na których profesjonaliści przedstawią merytoryczne case studies.

Stoisko Sescomu nr 70B01 możesz odwiedzić w hali 7.0 w strefie Retail Technology. Śledź nasz profil na Linkedin, gdzie na bieżąco będziemy publikować najważniejsze informacje związane z naszym uczestnictwem i samymi targami.

 

Dlaczego warto
Udział w targach to możliwość natychmiastowego zwiększenia sieci kontaktów, zdobycia wiedzy, poznania nowinek branżowych czy zbadania konkurencji. Z kolei relacje nawiązane podczas targów mogą zaowocować nowymi pomysłami, a w przyszłości także projektami lub długookresową współpracą z nowymi partnerami biznesowymi.

____

[1] https://europaregina.eu/germany-statistics-trade-fair-market/

[2] Number of trade shows attended by business professionals in the United States from 2015 to 2019: https://www.statista.com/statistics/550879/number-trade-shows-attend-usa/