Kick off #2 rundy programu Brinc ScaleUp

Z początkiem października wystartowała druga runda programu akceleracyjnego Brinc ScaleUp, którego jesteśmy partnerem. Wspiera on innowacyjne firmy z obszaru IoT i Connected Hardware. Wzbogaceni o doświadczenia poprzedniej rundy, przystępujemy do kolejnej z determinacją i otwartością.

 

Podobnie jak w pierwszym etapie i tym razem należało dokonać selekcji start-upów spośród blisko 200 zgłoszeń. Finalnie zdecydowaliśmy się na współpracę z tureckim Sensemore. Ten start-up to twórca malutkiego akcelerometru, mierzącego drgania maszyn. Tego rodzaju urządzenia wykorzystuje się już teraz w przemyśle, jednak dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi, urządzenie Sensemore ma szanse znaleźć zastosowanie w zupełnie nowych branżach, np. w pomiarach w obwodzie instalacji HVAC i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie placówek naszych klientów.

 

W Sescom jesteśmy otwarci na innowacje i wszelkie nowości technologiczne, nasza ciągła współpraca ze start-upami to możliwość znajdowania i testowania nieszablonowych rozwiązań, które przyniosą korzyści naszym klientom. Wytypowany w drugiej rundzie programu Brinc ScaleUp Sensemore miał dużą konkurencję; w dwudziestce naszych start-upowych faworytów aż 15 przedstawiło rozwiązania związane z akwizycją i analizą danych oraz efektywnością energetyczną. To jednak koncepcję proponowaną przez Sensemore uznaliśmy za najbardziej obiecującą.

 

– Globalne firmy technologiczne prowadzą prace badawcze i rozwojowe nad monitorowaniem cyklu życia urządzeń poprzez weryfikowanie ich charakterystyk prądowych. Pomiary drgań akcelerometrem to nowatorskie podejście do rozwiązania istniejącego problemu monitorowania pracy urządzeń, nad którym jak widać – choć w nieco inny sposób – pochylają się znane firmy branżowe, a wśród nich również Sescom – mówi dr inż. Bartłomiej Gawin, Prezes Zarządu SDC Sp. z o.o., Ekspert ds. Efektywności Energetycznej w Sescom.

 

Druga runda programu Brinc ScaleUp potrwa do 17 lutego 2020. To jeszcze nie półmetek. Start-upy chcące uczestniczyć w następnych rundach zachęcamy do śledzenia strony Brinc Poland, gdzie będzie publikowany harmonogram kolejnych etapów.