Euroshop 2020 – więcej niż targi

Euroshop to największe światowe targi z branży retail, których historia sięga lat 60. XX wieku. W tym roku odbywać się będą w dniach od 16 do 20 lutego w Düsseldorfie. Jednym z wystawców będzie Sescom. Obok wydarzenia z 54-letnią tradycją nie można przejść obojętnie. Rok rocznie liczba odwiedzających się zwiększa, w ciągu ostatniej dekady przez hale targowe Messe Düsseldorf przewinęło się ponad 605 tysięcy osób zainteresowanych handlem detalicznym. To tak, jakby na kilka dni liczba mieszkańców stolicy Nardenii Północnej-Westfalii zwiększyła się o ponad 100%.

Rozwój i ogromna skala Euroshopu związane są z nieustannymi wciąż dynamicznymi zmianami na rynku retail, czy to w obszarze marketingu, technologii, visual merchandisingu czy też zarządzania energią. To niepowtarzalna możliwość do poszerzenia wiedzy branżowej i nawiązania wartościowych kontaktów. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o tym, by już po raz drugi pojawić się na tym wydarzeniu – teraz pora, abyś Ty zadecydował o swoim uczestnictwie, gdyż niesie to za sobą szereg zalet.

 

Euroshop 2020 – wystawcy

Już w lutym w halach Messe Düsseldorf będzie można zobaczyć stoiska ponad 2,5 tysiąca wystawców, których organizatorzy podzielili na osiem różnych kategorii:

  • Retail Marketing – miejsce dla marketerów, którzy chcą pozyskać informacje o najnowszych metodach i formatach reklamowych stosowanych w branży retail.
  • Expo & Event Marketing – zobaczysz tam innowacyjne formaty wyznaczające trendy w zakresie wydarzeń i stoisk.
  • Retail Technology – skróty AR, VR, AI, IoT z pozoru wyglądają jak czarna magia, ale obecnie to właśnie te technologie rewolucjonizują rynek retail. W strefie Retail Technology znajdziesz zatem takie firmy jak Sescom – które rozumieją, jak ważne są relacje między klientem a marką i wiedzą, że obecnie zakupy i relacje z klientem to pełnowymiarowe doświadczenie high-tech.
  • Lighting – oświetlenie może sprawić, że obiekt handlowy całkowicie zmieni wygląd. W tej strefie oprócz wystawców europejskich, pojawi się także kilka firm z Azji.
  • Visual Merchandising – nie od dziś wiadomo, że sposób prezentacji produktów wpływa na decyzje zakupowe. Rozwiązania, które będą prezentowane na targach, mogą stać się inspiracją do stworzenia efektywnej ekspozycji. Shop Fitting & Store Design – dobrze zaprojektowany showroom to nie tylko przyjemność dla oczu klienta, ale także możliwość podniesienia wyników sprzedażowych. Sprawdź trendy w projektowaniu sklepów i zobacz akcesoria, dzięki którym klient chętnie odwiedzi placówkę stacjonarną.
  • Food Service Equipment – grille, zmywarki czy inne sprzęty są obecnie przydatne nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale i supermarketach na przykład w postaci coraz bardziej rozpowszechnianych wewnętrznych mini-piekarni. Rozwiązania sprawdzą się także w branży HoReCa.
  • Refrigeration & Energy Management – strefa szczególnie przydatna dla sprzedawców żywności – dla których ważna jest nie tylko ekspozycja, ale i świeżość produktów.

 

Swoją skalą hale Messe Düsseldorf przypominają małe miasteczko. Na tak dużej powierzchni nie sposób obejść się bez mapy. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z jej elektroniczną wersją, dzięki której przemieszczanie będzie łatwe.

Stoisko Sescomu będzie można odwiedzać w niebieskiej strefie, czyli Retail Technology, a konkretniej w Hali 7 na stoisku nr B01. Interaktywna mapa wskazująca nasze położenie znajduje się tutaj.

 

Kultura i zabytki

Düsseldorf to stolica jednego z krajów związkowych Niemiec, a konkretniej Nardenii Północnej-Westfalii. Miasto liczy sobie 600 tysięcy mieszkańców. To z pozoru przemysłowe imperium kryje w sobie również ciekawe zabytki, jak przedindustrialny Ratusz z XVI wieku, zlokalizowany w pobliżu starówki, jeszcze starszy Kościół św. Lamberta czy też pałac myśliwski Schloss Jägerhof, w którym znajduje się obecnie muzeum pisarza Johana Wolfganga Goethego. Nie brakuje też nowoczesnych budowli, jak na przykład The New Zollhof projektu jednego z najbardziej nagradzanych amerykańskich architektów Franka O. Gehry’ego. Budynek imponuje kształtem i funkcjonalnością, zlokalizowany jest tuż nad Renem pomiędzy portem a wieżą telekomunikacyjną – Rheinturm.

Skoro już wspomnieliśmy o jednym muzeum, warto odnieść się do innych tego typu przybytków. Koneserów kina powinno przyciągnąć Muzeum Filmu, a miłośników pięknie zaprojektowanych terenów zielonych Pałac Benrath, który mieści w sobie Muzeum Europejskiej Sztuki Ogrodowej i Muzeum Historii Naturalnej. Osobom interesującym się nowymi formami sztuki polecamy słynne Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Niemiecka stolica mody

Z retailem nam po drodze, więc w zestawieniu nie może zabraknąć najbardziej zakupowego bulwaru – Königsallee. Ta dwustronna aleja z fosą po środku to idealne miejsce na shopping. Poza tym Düsseldorf jest niekwestionowaną niemiecką stolicą mody. Znajduje się tu ponad 800 showroomów projektantów pochodzących z całego świata, wielokrotnie odbywają się tu targi modowe, w których uczestniczą także marki premium.

 

Miasto biznesu

W Sescom Innovation Lab wspieramy start-upy. Szukamy technologii, które będą miały zastosowanie wewnątrz naszej firmy oraz u naszych klientów. Pełnimy rolę mentorów w biznesie. Düsseldorf natomiast przyciąga inwestorów ze wszystkich kontynentów. Jego dogodna lokalizacja sprzyja środowisku start-upowemu, które korzysta z potencjału zagłębia Ren i Ruhry. To miasto transformacji digitalowej, która jest jednym z centrów technologicznych Europy. Nie brakuje tu też rozwiązań ekologicznych, takich jak eko pasy ruchu, po których mogą poruszać się pojazdy napędzane elektrycznie lub hybrydowo.

Udział w targach będzie więc okazją nie tylko do poznania nowinek z branży czy nawiązania kontaktów, ale i kolejnego ważnego europejskiego miasta. Targi Euroshop 2020 obywać się będą między 16 a 20 lutego. Wciąż można zakupić bilety na wydarzenie, by odwiedzić nas na stoisku nr B01 w Hali 7. Najłatwiej można się do niego dostać od wejścia północnego (Entrance North/Eingang Nord) znajdującego się nieopodal Beckbuschstraße & Heinz-Ingenstau-Straße w bliskiej okolicy przystanku S-Bahn Merkur Spiel-Arena/Messe Nord. Do samego wejścia można też dojść z przystanka U-Bahnhof Sportpark Nord/Europaplatz.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami oraz śledzenia naszego profilu na Linkedin, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji o naszej działalności i nadchodzących targach.