Sescom partnerem konferencji Polish Tech Day – 8 lipca 2020 dołącz do nas online!

Sescom jako partner wydarzenia zaprasza serdecznie 8 lipca, czyli już w najbliższą środę, na Polish Tech Day, konferencję online organizowaną przez Fundację PLUGin.

 

Tematem przewodnim Polish Tech Day 2020 jest „Nawigowanie niepewności” czyli dobre praktyki radzenia sobie z kryzysami, szczególnie w świecie, w którym jedyną pewną jest zmiana. Wydarzenie, które przybliża wyzwania, przed jakimi stoimy i rozwiązania, po które możemy sięgać, uznaliśmy za szczególnie wartościowe. Więcej o tym dlaczego Sescom zdecydował się na uczestnictwo i wsparcie tej inicjatywy opowiada Prezes Sławomir Halbryt.

 

Czym podyktowana była decyzja o wsparciu PTD?

Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz liderów biznesów technologicznych. Już jakiś czas temu zwróciło naszą uwagę. Bliska jest nam tematyka przewodnia: „świat VUCA”, skuteczność firmy oceniana poprzez efektywne odnalezienie się w burzliwej i zmiennej rzeczywistości. Nowe wyzwania stawiane przed biznesem w dobie ostatnich wydarzeń z wielu perspektyw. Ponadto Sescom na bieżąco śledzi trendy i przeobrażenia rynkowe, pozwala nam to stale weryfikować nasz sposób działania i ofertę. Takie wydarzenia nie tylko dostarczają wiedzę merytoryczną, pozwalają też na poznanie innego spojrzenia, są doskonałym źródłem inspiracji.

 

Jak Pan postrzega temat przewodni czyli „Nawigowanie niepewności”? Czy w biznesie jest miejsce na przyznawanie się do niepewności?

W ostatnim czasie wszyscy szczególnie mocno doświadczyliśmy niepewności. Zakładanie, że to, co wiemy na dziś jest stałe i niezmienne w dłuższym okresie jest niemożliwe. Szczególnie w biznesie szybkie zmiany i sprawna adaptacja stają się koniecznością, nieodłącznym elementem rzeczywistości. Od początku istnienia Sescom mówimy o otwartości na zmiany, to część naszej tożsamości i jeden z powodów tego, że wychodzimy z pandemii obronną ręką.

 

Który z tematów w tegorocznej agendzie szczególnie przykuł Pana uwagę?

Wszystkie panele zapowiadają się ciekawie, ale moją szczególną uwagę przykuł temat #4 “Zmień się albo giń”, w którym poruszane będą przykłady tego, jak różne mogą być reakcje na sytuację kryzysową w poszczególnych sektorach i branżach. Poznanie doświadczeń innych i możliwość nabrania perspektywy są bardzo cenne. Jestem również ciekaw dyskusji na temat digitalizacji pomiędzy Panem Adamem Formankiem i Dr Reinerem Kraftem – o prowadzeniu transformacji cyfrowej w wyważony i pełen uważności sposób. Planujemy obecnie szereg działań opartych o rozwiązania z zakresu IoT, digital czy machine learning. To bliski nam temat. Sami od dłuższego czasu współpracujemy ze środowiskiem technologicznym, stale poszukujemy nowych rozwiązań dla organizacji i wartość dla klientów.

 

Czy z perspektywy biznesowej stawianie na start-upy/innowacje się opłaca? Niektórzy trzymają się zdania, że „jednorożce” trafiają się rzadko reszta to często finansowe studnie bez dna.

Nie tylko stawianie na start-upy, ale też przyswajanie ich sposobu myślenia i działania moim zdaniem procentuje – otwartość na zmiany, kultura zwinności i kreatywna swoboda to ich chleb powszedni. Wokół Sescom od początku rozbudowujemy ekosystem techniczny, od paru lat jego dopełnieniem jest ekosystem technologiczny, w tym stała współpraca ze start-upami – traktujemy to jako inwestycję. Stąd zachęcam również do zapoznania się ze start-upami konkurującymi w „Pitch to London” w ramach PTD.

 

Udział w Polish Tech Day 2020 jest bezpłatny.

Więcej o wydarzeniu -> polishtechday.com

Możliwość rejestracji -> bilety