Sescom na VI edycji #GPWInnovationDay

#GPWInnovationDay to konferencja organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podczas której przedstawiciele spółek z sektorów nowych technologii, gier czy biotechnologii spotykają się z inwestorami giełdowymi. Podczas tegorocznej VI edycji #GPWInnovationDay, Prezes Sescom S.A. Sławomir Halbryt zaprezentował inwestorom potencjał spółki, kierunki dalszego rozwoju rynku Facility Management i firmy oraz podzielił się z uczestnikami planami na najbliższe lata.

Sescom jest spółką technologiczną, która od 2008 roku wspiera Facility Management dostarczając usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne do ponad 40 tys. obiektów w Europie. Ekspansja zagraniczna, wrażliwa na lokalną specyfikę i potrzeby, to dla firmy istotny element rozwoju globalnego. Od 2011 Sescom działa w Czechach, a w 2014 podpisane zostały pierwsze kontrakty w Europie Zachodniej, zaś w 2017 firma weszła na rynek UK. Jak wspomniał Prezes Sescom Sławomir Halbryt, dalszy rozwój międzynarodowy w dużym stopniu opiera się o akwizycje.

Podczas konferencji poruszony został temat przyszłości Facility Management, która według Sescom oznacza rosnącą złożoność i automatyzację infastruktury i wyposażenia wszystkich obiektów, a co za tym idzie potrzebę przewidywania problemów technicznych zanim wystąpią, a także prognozowanie wyzwań, z jakimi mogą mierzyć się klienci w szerszym kontekście i przygotowanie rozwiązań, dzięki którym można zminimalizować element zaskoczenia i w pełni kontrolować biznes.

Jesteśmy odpowiedzią na rosnącą dynamikę zmian technologicznych w infrastrukturze 
i wyposażeniu budynków wymagających specjalistycznej obsługi. Generujemy oszczędności, posiadamy autorskie systemy, zbieramy dane, analizujemy, wdrażamy optymalizacje i zapewniamy opiekę ekspertów, m.in Energy Managera. Usługi realizujemy na dużą skalę, dla klientów sieciowych – mówił podczas konferencji Prezes Sescom S.A. Sławomir Halbryt.

W 2020 roku Sescom wdrożył autorski system SES Control na stacjach Shell w Polsce 
i dzięki wdrożonym rozwiązaniom zagwarantował sieci stacji benzynowych 1,6 mln PLN oszczędności oraz ograniczenie śladu węglowego. Co ciekawe, trzykrotnie przekroczono ustalone cele oszczędnościowe.

Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa swojemu biznesowi jest przejęcie kontroli nad sytuacją i właśnie to dla naszych klientów robimy. Zarządzanie obiektami, to zarządzanie przyszłością. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy eksperckiej, dywersyfikacji rynku i klientów oraz własnym technologiom jesteśmy na nią gotowi – zapewniał Sławomir Halbryt.