Sescom będzie zarządzać obsługą techniczną w obiektach należących do marki New Balance

Bacznie przyglądamy się branży Facility Management: z naszych obserwacji wynika, że rynek FM ma się dobrze, a jego potencjał cały czas rośnie. Można śmiało powiedzieć, że Europa przebudziła się z kontraktowego letargu związanego z handlowymi lockdownami, co ma wyraz w kolejnych kontraktach, jakie podpisujemy z międzynarodowymi brandami działającymi w branży retail zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Rośnie liczba realizowanych przez nas prac, co przekłada się na wzrost przychodów. Według naszych ostatnich danych, sprzedaż w marcu była wyższa o 31% wobec tego samego miesiąca w poprzednim roku oraz o 56% względem tegorocznego lutego. Jeszcze w I połowie tego roku planujemy powiększyć łączną wartość kontraktów o kolejne 6-8 mln zł rocznie.

Do grona naszych partnerów dołączyła niedawno marka New Balance. Zakres współpracy obejmuje obsługę FM sieci w Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii oraz Austrii.

New Balance to amerykańska firma ze 115-letnią tradycją, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek obuwia sportowego na świecie. Początkowo firma produkowała wkładki do butów, by po 30 latach istnienia stworzyć pierwsze profesjonalne buty do biegania. New Balance z roku na rok nieustannie poszerza swój asortyment o nowe propozycje obuwnicze oraz odzież i akcesoria sportowe i lifestylowe.

Wraz z postępem technologicznym, FM nie może stać z boku – musi aktywnie wspierać biznes i odpowiadać na aktualne trendy. Ważne, żeby wykorzystując technologie, dostarczać wartość odpowiadającą na potrzeby klientów w zmieniającym się otoczeniu. Podstawa, to zapewnienie stałego sprawnego funkcjonowania, dostarczenie narzędzi i wiedzy do lepszego kontrolowania biznesu, wzrostu efektywności (w tym energetycznej) i obniżenia kosztów. To przewidywanie zdarzeń czy awarii zanim wystąpią, tak by nie dać się im zaskoczyć. Cieszy nas fakt, że kolejna globalna firma – New Balance, dołącza do grona naszych klientów, tym samym dając wyraz, że dopasowane usługi Sescom najlepiej odpowiadają na potrzeby FM firmy.” – Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

W ramach zarządzania obsługą techniczną obiektów należących do New Balance zostaliśmy wykonawcą generalnym serwisu i będziemy w pełni koordynować projekt. Zajmiemy się konserwacją instalacji HVAC i elektrycznych, a także drzwi i rolet automatycznych. Do naszych zadań należy również utrzymanie sprzętu przeciwpożarowego i usługi ogólnobudowlane  – co za tym idzie zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa osób przebywających w sklepach New Balance.

Podejmując współpracę z klientem zawsze skupiamy się na jego indywidualnych potrzebach. Nasz system informatyczny SES Support pozwala na zarządzanie całym procesem – od przyjęcia zgłoszenia, przez planowanie i koordynowanie działań, komunikację, po raportowanie i analizę danych. Takie rozwiązanie wraz z wersją mobilną SES Mobile zastosujemy również we współpracy z New Balance. Pozwoli nam to na pełną kontrolę zgłaszanych prac oraz stały monitoring postępów ich realizacji.” – Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.

Wg najnowszego raportu prezentowanego przez Polską Radę Facility Management Sescom jest jednym z największych dostawców z rynku usług technicznego FM w Polsce.

Jesteśmy przygotowani na wyzwania z jakimi będą mierzyć się nasi klienci. Wspieramy Facility Management dostarczając usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne. Indywidualnie zaprojektowane rozwiązania zapewniają nie tylko obsługę obiektów jeśli chodzi sprawność techniczną, ale również zapewniamy wzrost efektywności energetycznej i optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych, w oparciu o loT, RFID, a w niedalekiej przyszłości o xG, czy AI i ML w procesie Data Driven.” – zapewnia Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.