Sescom i zeroemijsyjne ciepło wspólnie z PDD

Spółka SES Hydrogen należąca do Grupy Sescom S.A. nie zwalnia tempa w działaniach, które mają upowszechnić wykorzystanie zielonego wodoru w życiu codziennym. Wspólnie z Polskimi Domami Drewnianymi (PDD) podpisaliśmy list intencyjny rozpoczynający nowy rozdział w branży deweloperskiej.

Naszym celem jest zamontowanie w budynkach PDD instalacji grzewczych opartych na działaniu kotłów wodorowych. Pionierska inwestycja realizowana będzie w Środzie Śląskiej.

Prace związane z wykorzystaniem wodoru w energetyce prowadzimy już od kilkunastu lat, doskonale rozumiejąc priorytet, jakim jest dekarbonizacja gospodarki i gospodarstw domowych. Współpraca z PDD pozwoli nam rozwijać działania na rzecz ekologicznego budownictwa, a przede wszystkim ochrony klimatu – informuje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom oraz SES Hydrogen.

Filarami ekologicznego ogrzewania budynków wielorodzinnych mają być pompy ciepła oraz ogrzewanie gazowe, które w dużej mierze będzie opierać się na wodorze. Projekt realizowany w Środzie Śląskiej ma być w pełni ekologiczny.

Niezmiernie cieszy nas wspólna praca w kierunku wdrożenia pierwszych rozwiązań zeroemisyjnych kotłów wodorowych. Z uwagi na stałe zwiększanie się wymogów zeroemisyjności wynikających z walki ze zmianami klimatu, rozwiązania oparte na zielonym wodorze z którego można tworzyć ciepło, będą cieszyły się rosnącym zainteresowaniem na rynku polskim oraz europejskim – komentuje Mateusz Sołtysiak, partner zarządzający SES Hydrogen.

Spółka PDD jest firmą deweloperską, która stawia na tworzenie trwałych, ekologicznych i energooszczędnych mieszkań. Wielokondygnacyjne budynki wznoszone pod szyldem PDD to konstrukcje szkieletowe oraz budynki prefabrykowane – najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

– Współpraca z SES Hydrogen to kolejny krok w tworzeniu inwestycji deweloperskich neutralnych dla środowiskaOgrzewanie nieruchomości wodorem jest przyszłością i rozwiązaniem, dzięki któremu jesteśmy jedną z innowacyjnych firm na rynku europejskim – twierdzi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.