Rozwijamy usługę Energy w Słowacji

Rozpoczęliśmy kolejny projekt z zakresu efektywności energetycznej dla jednej z największych marek paliwowych posiadającej swoje stacje w Słowacji. Do naszych zadań będzie należało zoptymalizowanie zużycia energii w prawie 80 stacjach paliw.

Współpracę z klientem rozpoczęliśmy dwa lata temu. Naszą usługą Energy Management – optymalizacji zużycia energii i poprawy efektywności energetycznej obiektów obejmujemy 300 stacji na ternie całej Polski. Działania, które prowadzimy w Polsce, zostały wysoko ocenione, a wypracowane oszczędności pomogły w istotny sposób ograniczyć koszty zakupu mediów, zmniejszając wrażliwość klienta na skokowy wzrost cen, jaki miał miejsce na początku roku. Obecnie trwają prace w Słowacji. Obejmą one wszystkie stacje znajdujące się w tym kraju. Podejmując współpracę z klientem, zawsze skupiamy się na jego indywidualnych potrzebach. Nasza oferta dedykowana jest pod specyfikę słowackiego rynku energetycznego. Zapewniamy również kontakt z Energy Managerem w lokalnym języku. Realizując projekt w Słowacji wykorzystujemy nasz autorski system telemetryczny SES Control. Wykonujemy szereg pomiarów, które pozwalają na określenie obszarów, w których jest potencjał do redukcji kosztów – mówi Paweł Trojanowski, Ekspert ds. Energy i Business Development Manager w Sescom S.A.

Technologia SES Control, którą oferujemy umożliwia dokładne opomiarowanie pracy urządzeń, integrację z innymi systemami, wizualizację i analizę danych. Pozwala to, w ramach usługi Energy Management, skutecznie diagnozować problemy i zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń i zwiększać efektywność energetyczną. Pierwsze pilotażowe montaże systemu telemetrii rozpoczęły się na początku tego roku. Po zebraniu danych rozpoczęte zostaną prace nad redukcją zużycia energii elektrycznej.

– W ciągu ostatnich miesięcy ceny za energię elektryczną gwałtownie wzrosły. Nasi klienci płacą za nią nawet dwa razy więcej niż rok wcześniej, dlatego kwestia optymalizacji zużycia energii i oszczędności jest aktualnie bardzo potrzebna. Sescom rozwija branżę Facility Management w taki sposób, aby przygotować swoich klientów na przyszłe wyzwania gospodarcze. Obecnie realizujemy projekty w 25 krajach. Wprowadziliśmy rozwiązania, które pozwoliły naszym klientom zaoszczędzić łącznie już 1,6 mln zł – dodaje Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu, Sescom S.A.

Optymalizacja energetyczna przynosi również korzyści ekologiczne, wpływając na redukcję emisji CO2 i śladu węglowego. Stosowanie przez firmy rozwiązań przyjaznych środowisku, stają się wręcz wymogiem zarówno na rynku polskim, jak i światowym.