Wywiad z Dorotą Jasińską – Key Account Managerem

Dorota Jasińska to manager mogący poszczycić się kilkunastoletnim doświadczeniem w sektorze retail oraz bogatą wiedzą na temat branży modowej oraz zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. W Sescomie od 3 lat skutecznie wykorzystuje swoje umiejętności komunikacyjne, analityczne i negocjacyjne. Klientów przekonuje do siebie otwartością, dbałością o szczegóły i zaangażowaniem. O tym, a także o niedawnym awansie na Key Account Managera opowiada w poniższym wywiadzie.

Jak długo pracujesz w Sescom i jak Twoje stanowisko w tym czasie ewoluowało?

D.J.: Pracuję w Sescom od maja 2021. W tym czasie nieznacznie zmieniła się nazwa mojego stanowiska, ale, jeśli chodzi o zakres obowiązków, to nieustannie się powiększa…

Czym Sescom przekonał Cię do siebie?

D.J.: To był w sumie przypadek, ale decydującym okazał się fakt, że Sescom współpracuje w dużej mierze z bliską mi branżą odzieżową, a ja dodatkowo miałam być odpowiedzialna za rynki zagraniczne.

Czym się zajmujesz aktualnie?

D.J.: Ostatnio przygotowywaliśmy wraz z Zespołem wyceny do wielu przetargów min. dla takich firm jak Swarovski, Moncler, Okaidi, Luxottica. Dużym wyzwaniem było też stworzenie estymacji budżetu na 3 kolejne lata dla listy klientów wyznaczonych jako TOP20 w projekcie KAM.

Jak postrzegasz dołączenie do nowopowstałego zespołu KAMów?

D.J.: Uważam, że zadowolenie Klienta z dobrze wykonanego serwisu, jego poczucie bezpieczeństwa to klucz do sukcesu. Projekt KAM to kontynuacja działań, które wcześniej wykonywaliśmy, tylko w tym wypadku jest to określona grupa najważniejszych firm.

Jak Twoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe sprawdza się w aktualnej pracy?

D.J.: Wiele lat pracowałam w szeroko pojętej branży retail: byłam odpowiedzialna za pozyskiwanie powierzchni handlowej głównie w Centrach Handlowych w tzw. „bloku wschodnim” i w Europie południowej dla jednej z wiodących firmy odzieżowych z Gdańska. Negocjacje z deweloperami, nieustanne delegacje i spotkania z ludźmi z branży z wielu krajów to była moja codzienność. Te doświadczenia mnie ukształtowały, nauczyłam się pracować w środowisku międzynarodowym.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

D.J.: Lubię fakt, że współpracuję z ludźmi z wielu kultur/krajów: od Węgier aż po Hiszpanię czy Niemcy.

Jakie cechy charakteru najlepiej Cię określają?

D.J.: Zorganizowana, sumienna, odpowiedzialna, ale też asertywna. Dużo mówi, ale ma poczucie humoru 😊

Jak humanistka, filolog z wykształcenia, czuje się w technicznym świecie fm?

D.J.: To chyba kwestia wielu lat pracy na różnych stanowiskach, w kilku dużych firmach. Od początku mojej pracy zawodowej język, czy to rosyjski czy angielski to były tylko narzędzia – a szczęśliwie wiedzę dodatkową przyswajam dość szybko.

Jakie umiejętności przydają się w Twojej pracy?

D.J.: Myślenie analityczne i dobra organizacja pracy.

Współpraca, z której jesteś najbardziej dumna?

D.J.: Jak to mówią pisarze: mam nadzieję, że najlepsza książka nadal przede mną. Taką analogię mogłabym tu zastosować.

Jakie wyzwania zawodowe przed Tobą tej jesieni?

D.J.: Czas pokaże, ale na pewno dużo delegacji i spotkań z klientami.

Co robisz w czasie wolnym? Czy masz jakieś hobby?

D.J.: Jestem mamą 9-letniej, charakternej Jagody, która zapewnia mi na co dzień dużo wrażeń 😊 Ponadto uwielbiam jogę, dobre kino i jeszcze lepsze jedzenie.