Jak zaczęła się Twoja współpraca z Sescom?
W Sescom pracuję 6 lat. Szukałam pracy z normowanym czasem, w której będę mogła rozwijać się w branży ogólnobudowlanej.
Jak zmieniał się zakres Twoich obowiązków przez te lata?
Zaczynałam jako kosztorysant w branży ogólnobudowlanej, potem byłam liderem , a następnie zastępcą kierownika i kierownikiem Biura Technicznego w branży FM. Po restrukturyzacji Działu Operacyjnego i przekształceniu Biura Technicznego w Dział Techniczny otrzymałam propozycję pracy na stanowisku koordynatora ds. szkoleń i rozwoju technicznego.
Co sprawia, że nadal tu jesteś?
Atmosfera i ludzie, z którymi pracuję na co dzień. W pracy spędzamy sporą część życia, dlatego bardzo cenię to, że na co dzień mogę przebywać z ludźmi wybitnymi w danej dziedzinie, cechującymi się poczuciem humoru, od których mogę się uczyć, a jednocześnie dawać im wsparcie w trudnych tematach.
Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Brak rutyny. Obsługując tak szeroką gamę klientów sieciowych, zadania, które wykonuję, są bardzo różnorodne i często wymagają indywidualnego podejścia.
Jakie były Twoje największe sukcesy, projekt, z którego jesteś najbardziej dumna?
Motywujące dla mnie są inwestycje zakończone zadowoleniem klienta. Jednak największym sukcesem są współpracownicy, których mogłam przeszkolić i wprowadzić w meandry pracy w Sescom, a teraz z dumą obserwuję, jaką wartością są dla naszej organizacji, jak się rozwijają i realizują własne projekty.
Czym jest Akademia Sescom i jaki miałaś wkład w jej powstanie?
Akademia Sescom to projekt, który koordynuję dzięki inicjatywie Marcina Bizewskiego i Sławka Tkaczyka. Ideą Akademii jest wzrost świadomości technicznej we wszystkich strukturach Sescom, która przełoży się na wzrost jakości współpracy z serwisami i klientami. W ramach tego projektu podjęliśmy wiele inicjatyw takich jak: konsultacje techniczne, budowa bazy wiedzy, szkolenia indywidualne dla naszych klientów, ale przede wszystkim wewnętrzne szkolenia pracowników. Zwieńczeniem szeregu przygotowań, jest otwarcie Sali Szkoleniowej, gdzie już w czerwcu rozpoczęły się szkolenia w zakresie HVAC, a uczestnicy mogli zobaczyć w jaki sposób działają urządzenia, o których wcześniej czytali głównie na protokołach naszych serwisantów.
Z jakimi trudnościami musiałaś się mierzyć przy tym projekcie?
Przede wszystkim czas i niewielki budżet. Mając te dwa ograniczenia razem ze Sławkiem Tkaczykiem zestawiliśmy ze sobą dwa projekty. Pierwszy, na wysokim poziomie, który był zbiorem oczekiwań kierownictwa, ekspertów oraz doradców technicznych – ubrany w wizualizacje czołowych dostawców oraz drugi projekt, jako absolutne minimum, które pozwoli uruchomić salę szkoleniową. Mierzyliśmy wysoko i dzięki aktywności całego Działu Technicznego oraz Logistyki przy minimalnych nakładach stworzyliśmy miejsce o wysokim standardzie. A to dopiero początek. W przyszłości pojawią się nowe moduły zaprojektowane przez Tomka Pawlika, panele tematyczne z branży FM, które poprowadzi Emil Popis i dalsze szkolenia HVAC, w których bryluje Łukasz Koń-Kogut.
Czym dokładnie zajmujesz się jako Koordynator ds. Szkoleń i Rozwoju?
Organizuję sferę rozwoju technicznego i szkoleń w ramach Akademii Sescom. Od początku roku odbyło się już około 30 szkoleń w zakresie HVAC oraz FM, były już pierwsze szkolenia dla klientów. Zapotrzebowanie i odzew na inicjatywę Akademii Sescom jest ogromny, wiele osób przynosi swoje pomysły i o to chodzi – budujemy wspólnie naszą przestrzeń rozwoju technicznego, a ja mam zaszczyt ją scalać i koordynować.
Jaki jest Twój profil zawodowy?
Skończyłam Oceanotechnikę oraz Budowę Maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej. W ostatniej pracy byłam Kierownikiem Sprzedaży w firmie specjalizującej się w organizacjach ruchu oraz pracach budowlanych w obrębie pasa ruchu drogowego. Odpowiadałam za pozyskiwanie klientów, wycenę i koordynację prac. Doświadczenie jakie zdobyłam, startując w przetargach publicznych czy negocjując umowy z takimi korporacjami jak: Budimex, NDI, Eurovia czy Strabag, stały się idealną bazą do rozpoczęcia współpracy z Sescom.