Brinc ScaleUp runda #1

Brinc ScaleUp, którego jesteśmy partnerem, to program akceleracyjny mający na celu wspieranie młodych, innowacyjnych firm z obszaru Internet of Things i Connected Hardware.

Z ponad 200 zgłoszeń do programu wybranych zostało 5 startupów. To one od 8 kwietnia odbywają szereg warsztatów, spotkań z mentorami i inwestorami, wszystko po to, aby urealnić swoją wizję i przekuć ją w rzeczywistość, m.in. z naszą pomocą.

BREN – turecki start-up, który opracował urządzenie do wytwarzania prądu elektrycznego z ciepła odpadowego, które jest generowane przez wszystkie urządzenia chłodzące lub po prostu przez ciepłe/gorące powierzchnie. Do tego dokładają generowanie prądu z drgań tych urządzeń, co sprawia, że są jedyną na świecie firmą, która ma taką technologię.

Avrio Energy – zespół z Indii, dzięki któremu pomiar zużycia energii pojedynczych urządzeń w obwodzie elektrycznym nie będzie wymagał tego, żeby każde miało swój miernik. Stanie się to dzięki pomiarowi zużycia energii kilka tysięcy razy na sekundę oraz zaawansowanym algorytmom stworzonym przez Avrio.

Kozhya – team, który opracowuje nowatorską metodę aplikacji kosmetyków do pielęgnacji skóry przy pomocy specjalnego urządzenia, które pozwala w warunkach domowych uzyskać taki efekt, jak podczas kuracji w salonie kosmetycznym.

uFraction8 – szkocko-polski start-up, który chce zrewolucjonizować rynek biologicznego oddzielania komórek: filtracji, separacji i odwadniania. Jest to istotne np. w takich branżach jak browarnictwo czy oczyszczanie ścieków.

3D Bistro – ich misją jest stworzenie drukarki 3D o zwielokrotnionej wydajności przy zastosowaniu metodologii druku SLS.

Jak wygląda siedziba Brinca i co dzieje się za kulisami tego procesu, zdradzamy w krótkim reportażu:

Start-upy wróciły już z Hong Kongu i Shenzhen, gdzie miały szansę z bliska się przekonać, jak wygląda proces produkcyjny i jakie są wady i zalety masowej produkcji w Chinach. Relacja z tego wyjazdu już wkrótce.