Sescom o 10 miejsc wyżej – TOP 100 firm na Pomorzu

W poniedziałek 9. września odbyła się jubileuszowa Gala TOP 100 Pomorza. Dziennik Bałtycki, czyli największa pomorska gazeta regionalna, już po raz 20 zestawiła w rankingu najlepsze przedsiębiorstwa z północnej Polski. Pozycja na liście była determinowana przez dorobek, zmiany, rozwój i przekształcenia firm.

 

Sescom nieprzerwanie od 2016 roku widnieje na liście TOP 100 Dziennika Bałtyckiego. O tym, które firmy są zestawione w rankingu, każdorazowo decydują instytucje naukowe, biznesowe oraz samorządy. Według danych za rok 2018, nasza firma znalazła się na pozycji 70 zgodnie z przychodami ze sprzedaży, notując tym samym wzrost o 10 miejsc w porównaniu do roku 2017. W pomniejszych bardziej uszczegółowionych rankingach – TOP 80, Sescom uplasował się na 8 pozycji pod kątem zatrudnienia, 30 pod kątem rentowności, 41 pod kątem eksportu, 43 zgodnie z klasyfikacją dotyczącą zysków.

 

W tym roku, ze względu na jubileusz, po raz pierwszy stworzono również zestawienie firm w czterech kategoriach: Najlepszy Start-up, Najlepsza Firma Odpowiedzialna Społecznie, Najlepsza Firma Branży Morskiej oraz Najbardziej Innowacyjna Firma. Sescom został wyróżniony w kategorii dotyczącej innowacji. Zawdzięczamy to rozwojowi naszych działań na rzecz projektu badawczo-rozwojowego „Bio-Hy-Met” oraz współpracy ze start-upami w programie Brinc ScaleUp.

 

Cieszymy się, że po raz czwarty znaleźliśmy się w gronie 100 najlepszych pomorskich przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że nasze przyszłe przedsięwzięcia przyniosą równie dobre rezultaty, które pozwolą nam osiągać jeszcze lepsze wyniki.