Sescom rozwija biznes i planuje kolejne przejęcie

W dniu 11 kwietnia 2018 roku Sescom podpisał porozumienie z firmą Dozór Techniczny s.j., docelowo prowadzące do zawarcia umowy inwestycyjnej. Jednym z podstawowych warunków powodzenia transakcji jest przekształcenie Dozór Techniczny s.j. w spółkę z o.o., wówczas Sescom obejmie w niej większościowy pakiet udziałów. Podpisane porozumienie przyznaje Sescom wyłączność na prowadzenie negocjacji w tym zakresie.

Dozór Techniczny s.j. zajmuje się m.in. serwisem takich urządzeń jak wózki widłowe czy podnośniki. Zapotrzebowanie na tego typu usługi serwisowe wyrażają klienci Sescom, szczególnie ci posiadający infrastrukturę logistyczną, ale też hipermarkety, wykorzystujące taki sprzęt w codziennej pracy.

Transakcja wpisuje się w strategię rozwoju Sescom, opartą na stałym rozwoju działalności i poszerzaniu kompetencji, by świadczyć dla klientów kompleksowe usługi w zakresie utrzymania technicznego i sprawności operacyjnej ich placówek sieciowych i usługowych.

– Poszerzamy aktualne portfolio usług, które kierujemy do klientów. Zwiększamy jednocześnie możliwości ekspansji, otwierając się na nowe branże np. logistykę czy gospodarkę magazynową – wyjaśnia Prezes Sławomir Halbryt.

Temat planowanej transakcji został odnotowany w mediach biznesowych, m.in.:

Inwestycje.pl

StrefaInwestorów.pl

Parkiet (online oraz wydanie tradycyjne z 16.04, str. 3)

Zachęcamy do lektury.