Sescom Sports Team – aktywność i motywacja

Pasja i zaangażowanie to wartości, które kultywujemy w ramach naszej organizacji ale chcieliśmy też wspierać w szerszym zakresie. Dlatego w 2015 roku stworzyliśmy w Sescom autorską formę pracowniczego benefitu – Sescom Sports Team.

Celem tej wewnętrznej inicjatywy jest wspieranie aktywności fizycznej naszych pracowników. Szansę mają zarówno ci trenujący profesjonalnie, dla których sport to coś więcej niż hobby jak i ci, którzy traktują wysiłek fizyczny jako opcję spędzenia wolnego czasu..
Wiemy, że wsparcie pracowników w aspektach, które niekoniecznie łączą się z pracą, może przynieść wymierne korzyści obu stronom. Nie spodziewaliśmy się, że inicjatywa zostanie tak pozytywnie odebrana i poprowadzi do podium na turniejach o randze ogólnopolskiej, a w późniejszym czasie również do startów w zawodach międzynarodowych.

 

Przez cztery lata funkcjonowania SST, jego podopieczni, wzięli udział w wielu imprezach sportowych między innymi w: sztafecie charytatywnej Gdańsk Business Run, biegu Color Run w Gdyni, Runmageddonie; w triatlonach: Triathlon Ironman Gdynia, Triathlon 5150 Warsaw, bieg Color Run w Gdyni, Castle Triathlon w Malborku, czy wreszcie w cyklu turniejów World Tour w siatkówce plażowej.

Szczególnie owocny był dla nas 2019 rok. Nasi pracownicy wystartowali w aż 20 zawodach z różnych dyscyplin sportowych. Najwięcej sukcesów odnieśli na polu siatkarskim, biorąc udział w zmaganiach o randze krajowej i międzynarodowej. Na 10 rozegranych meczów, aż czterokrotnie triumfowali na podium. Nie zabrakło też udziału w triatlonach, niezależnie od dystansu i warunków atmosferycznych, nasi zawsze docierali do mety. Zobaczyliśmy też, jak wiele rodzajów aktywności budzi zainteresowanie wśród pracowników firmy oraz jakim poświęcają najwięcej wolnego czasu.

Nasza drużyna piłki nożnej jest aktywna cały sezon, podobnie jak nasi jeźdźcy, którzy wolny czas spędzają w stajni i na maneżu. Sport to zdrowie, wzmaga on produkcję endorfin zwanych hormonami szczęścia, dzięki czemu wpływa na samopoczucie. Aktywność fizyczna to dbałość nie tylko o ciało, ale i charakter – żeby osiągnąć dobre wyniki, trzeba być konsekwentnym i wytrwałym. Sport pozwala również oderwać się od szarej codzienności i poznać osoby z zupełnie nowych środowisk, dzięki którym można poszerzyć horyzonty.

 

Po czterech latach funkcjonowania Sescom Sports Team zrozumieliśmy, że to nie tylko kolejne świadczenie dla pracowników, ale możliwość poznania ich od zupełnie innej strony. SST dało możliwość stworzenia zespołów zgranych poza murami firmy i powód do dumy zarówno z sukcesów, jak i zaangażowania. Realnie podchodzimy do idei work-life-balance, SST jest impulsem do tworzenia i realizacji coraz to nowych projektów, dzięki którym cały czas poznajemy zupełnie inne zainteresowania osób, które z nami pracują.