Sescom w gronie TOP 100 – najlepszych firm na Pomorzu

Illuminated Skyscrapers and light trails  in Hong Kong, china.

Miło nam poinformować, że Sescom po raz kolejny znalazł się w gronie „TOP 100” – rankingu największych i najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w województwie pomorskim. To już trzecie z rzędy takie wyróżnienie dla naszej firmy.

Obecność w gronie najprężniejszych pomorskich przedsiębiorstw stanowi potwierdzenie skuteczności realizacji strategii rozwoju Sescom. W roku obrotowym 2016/17 firma osiągnęła rekordowe w historii przychody skonsolidowane w wysokości 96,2 mln zł. Sescom utrzymuje wysokie tempo rozwoju, zwiększa skalę działalności, czego efektem jest wysokie 7. miejsce wśród pomorskich firm pod względem dynamiki wzrostu przychodów.

Rozwój Sescom na rynkach międzynarodowych jest natomiast widoczny w zestawieniu największych eksporterów z Pomorza, w którym firma znalazła się na 24. pozycji (awans z 32 miejsca w poprzedniej edycji rankingu).

Ranking TOP 100 prezentuje największe firmy w regionie wybrane na podstawie uzyskanych wyników finansowych. Przedsiębiorstwa są klasyfikowane ze względu na m.in. wysokość osiągniętych przychodów i zysków, dynamikę wzrostu przychodów, rentowność brutto, wielkość eksportu czy nakłady poniesione na działalność inwestycyjną.